Shih Tzu – usposobienie, cena, hodowla – Opis rasy

Pies rasy shih tzu – charakter

Szczeniaki rasy shih Tzu to energiczne, pełne radości pieski do towarzystwa o ciekawym usposobieniu. Cechuje się dużą radością z życia i jest bardzo towarzyski – chętnie wchodzi w relacje z człowiekiem. Niezależny, zawsze chętny do zabawy, potrafi rozweselić nawet największego smutasa. Doskonale sprawdza się jako piesek dla rodziny, gdyż jego towarzyskość, przejawia się także w kontaktach z innymi zwierzakami. Ma łagodne usposobienie, przez co nawiązuje relacje z kotami oraz innymi psami. Pieski rasy Shih Tzu cechuje także niebywale silne przywiązanie do człowieka. Jest szczególnie czuły i przyjazny, silnie wiąże się z całą rodziną. Szybko przystosowuje się do trybu życia rodziny – niezależnie czy są to sportowcy, czy miłośnicy wypoczynku na kanapie. Shih tzu z pewnością zawsze znajdzie sobie odpowiednie zajęcie, a gdy będzie znudzony, z chęcią odpocznie na kolanach właściciela i utnie sobie drzemkę.
Nasz towarzyski piesek o łagodnym usposobieniu, doskonale sobie poradzi w relacjach z nieco starszymi dziećmi. Należy jednak zawsze zachować ostrożność i kontrolować sytuacje, starając się nie dopuścić do tego, by dziecko zrobiło mu krzywdę, nawet przez przypadek.
Ważną cechą psów tej rasy jest silne poczucie niezależności. Nie powinien więc zdziwić fakt, że nasz piesek nie zawsze się nas słucha. Niezależne usposobienie to poniekąd jest duża zaleta tych piesków, dzięki temu poradzą sobie pozostawione same w domu.

Gdzie szukać psa rasy shih tzu ?

Psy rasy shih tzu mogą zapadać na wiele chorób, niektóre o podłożu genetycznym, dlatego ważne jest, aby zakupiony pies miał w pełni przebadanych rodziców. Dobra hodowla shih tzu powinna udostępnić nam dostęp do dokumentacji medycznej matki oraz w miarę możliwości – ojca szczeniąt. Dzięki temu, będziemy mogli zobaczyć ,jak wygląda dorosły pies z danej hodowli.
Hodowla shih tzu powinna mieć pozytywne opinie oraz cenę adekwatną do ceny szczeniąt. Niebywale niska cena powinna być czymś, co zaniepokoi. Cena psa z rodowodem powinna znajdować się w przedziale 2500-4000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *