Buldog francuski – usposobienie, cena, hodowla – Opis rasy

Buldog francuski – charakter

Buldog francuski to pies niebywale radosny, ciekawski i towarzyski. Charakteryzuje się silnym przywiązaniem do właściciela, na każdym kroku okazując mu swoje oddanie. Wymaga dużego zainteresowania i bliskich kontaktów z rodziną, więc nie nadaje się do życia w samotności. Buldożek o łagodnym usposobieniu jest idealnym towarzyszem dzieci. Niezwykłe wyrozumiały i tolerancyjny, z chęcią weźmie udział w każdej zabawie. Jako jeden z nielicznych psów, które się podporządkują małym dzieciom i chętnie wykonują ich polecenia. Buldog potrafi być nieco absorbujący, gdyż ignorowany z pewnością o sobie przypomni.
Ten piesek o przyjaznym usposobieniu bardzo szybko nawiązuje kontakty z ludźmi. Początkowo może być nieco nieufny, ale szybko można go do siebie przekonać. Ma wyjątkowo dobry słuch, a żaden odgłos za drzwiami nie umknie jego uwadze.
Jest to pies o dużej odwadze i nieco zadziorności. Samce często wdają się w bójki z innymi przedstawicielami tej samej płci, nierzadko większymi od siebie. Gdy chcemy mieć więcej niż jednego buldoga w domu, dobrym wyborem są dwie suczki lub dwa pieski przeciwnej płci. Inne zwierzęta są przez nich tolerowane i żyją z nimi w zgodzie.
Łatwo odnajduje się w różnych warunkach, a utrzymanie go nie sprawia kłopotów. Nie musi mieć dużo przestrzeni, doskonale sobie poradzi nawet w małym mieszkaniu. Jest to rasa o dość aktywnym usposobieniu, jednak może się przystosować nawet do spokojniejszego życia.

Gdzie szukać buldoga francuskiego ?

Jeśli myślimy o zakupie szczeniaka buldoga francuskiego, najlepiej jest go kupić ze sprawdzonej hodowli i od profesjonalnego hodowcy. Cena szczeniaka może być nieco odstraszająca, jednak warto poświęcić nieco pieniędzy, gdy zależy nam na zdrowym piesku z dobrej hodowli. Cena szczeniaka z rodowodem, sprawdzonego przez Związek Kynologiczny w Polsce, znaleźć się powinna w przedziale od 2000 do nawet 7000 złotych. Jednak za tę kwotę mamy psa o pewnym pochodzeniu, przebadanego i zdrowego, a więc możemy stać się szczęśliwymi i spokojnym posiadacza nimi wspaniałego towarzysza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *