Kamizelka odblaskowa dla psa

Kamizelka odblaskowa dla psa to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje widoczność psa nawet po zmroku, a tym samym większe bezpieczeństwo. Dzięki niej czworonóg, o ile jest wyszkolony i prawidłowo reaguje na komendy, może swobodnie biegać i bawić się. Czym powinna charakteryzować się dobra kamizelka? Jak ją wybrać? Sprawdź!

Czy warto zainwestować w kamizelkę?

Zdecydowanie tak, jeśli chcesz dać swojemu czworonożnemu podopiecznemu nieco swobody, spuszczając go ze smyczy, jednocześnie nie tracąc go z oczu po zmroku. Dzięki kamizelce odblaskowej pies będzie doskonale widoczny nie tylko dla Ciebie, ale także dla innych, co może uratować mu życie, jeśli np. nierozważnie wbiegnie na ulicę. Kamizelka odblaskowa dla psa jest niezastąpiona o każdej porze roku, jeżeli lubisz długie, wieczorne spacery, ale szczególnie świetnie sprawdzi się jesienią i zimą, gdy dni są bardzo krótkie. Dodatkową zaletą dobrej jakości kamizelek jest to, że są wodoodporne, chronią przed zimnem i wiatrem.

Kamizelka to rewelacyjny wybór również wtedy, gdy udajesz się w nowe miejsce, którego pies nie zna. Wycieczka po górach? Piknik w lesie? Z kamizelką z pewnością będzie bezpieczniej. Pamiętaj o tym, aby na dłuższą wyprawę zabrać ze sobą wodę dla psa i pożywienie. Wybieraj wyłącznie najwyższej jakości jedzenie, jak karmy bytowe lub karmy specjalistyczne SPECIFIC™.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamizelkę?

Istnieje kilka ważnych kwestii, o których musisz pamiętać, aby możliwie najlepiej wybrać kamizelkę dla psa – by właściwie spełniała swoją funkcję i była komfortowa dla zwierzęcia.

Rozmiar

Większość dobrych kamizelek pozwala na regulację, ale tylko w niewielkim zakresie. Dlatego nigdy nie kupuj „na oko”! Za mała kamizelka będzie uciskać psa i krępować jego ruchy. Zbyt duża również będzie niewygodna, będzie stresować czworonoga i przeszkadzać mu. Zanim kupisz produkt, zapoznaj się z tabelą rozmiarów i zmierz pupila. Jeśli planujesz zakup w sklepie stacjonarnym, zapytaj obsługę, czy możesz wprowadzić psa w celu przymierzenia kamizelki lub czy możesz ją zwrócić bądź wymienić, gdy rozmiar okaże się nietrafiony.

Rodzaj zapięcia

Istnieją różne rozwiązania – rzepy, zamek, zatrzaski, specjalne pasy do obwiązania. Obejrzyj różne modele i zastanów się, która opcja będzie najwygodniejsza.

Materiał

Materiał powinien być lekki, aby chodzenie w kamizelce nie było męczące i nie utrudniało poruszania. Warto zdecydować się na model wodoodporny, który nie tylko ochroni psa przed przemoczeniem i wiatrem, ale też będzie łatwy w czyszczeniu. Jednocześnie powinien przepuszczać powietrze, aby czworonóg się nie przegrzewał.

Zadbaj o właściwy wybór, aby pies chętnie chodził w swoim nowym ubranku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *