automatyczna smycz dla psa-czy to dobre rozwiąznie

Automatyczna smycz dla psa – czy to dobre rozwiązanie?

Codzienne spacery do parku, lasu czy na łąkę to nieodzowna część życia pod jednym dachem z psem. Spacery są doskonałym sposobem na pogłębienie więzi z czworonogiem, zaspokojenie jego dzikich instynktów oraz zapewnienie mu niezbędnej aktywności fizycznej. Jednak pamiętajmy, że do przechadzek z psem trzeba się dobrze przygotować. Czy może w tym pomóc automatyczna smycz? Sprawdzamy!

Pies na spacerze – na co zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że by spacer miał faktyczną wartość dla naszego pupila, muszą zostać spełnione pewne warunki. Przede wszystkim, przyjmuje się, że główny spacer ze zwierzakiem powinien trwać przynajmniej 30 minut – oczywiście, w przypadku większych psów i ras, które potrzebują więcej ruchu, czas ten powinien być odpowiednio dłuższy.

Wybierając się na przechadzkę do parku czy lasu z psem, zaopatrzmy się w przekąski i torebkę lub nerkę na psie smaczki. Wysiłek fizyczny może sprawić, że pies podczas spaceru będzie musiał uzupełnić spalone kalorie – kilka chrupek warto mieć przy sobie. Nie zapominajmy też o workach na psie odchody.

Kluczową rolę pełni jednak smycz. Spacer to czas, podczas którego zwierzak powinien zakosztować nieco wolności – oczywiście, nie dosłownie. Spuszczanie psa ze smyczy, niezależnie od tego, czy jesteśmy w parku czy w lesie, może się skończyć bardzo źle – dla niego, spacerujących ludzi lub innych zwierząt. Dlatego pies zawsze powinien być na smyczy. Ale smycz powinna gwarantować mu pewną swobodę ruchów.

Smycze dla psa flexi – opcja w sam raz na spacer

Tradycyjne smycze dla psa są bardzo powszechne, ale nie zawsze są rozwiązaniem najlepszym. Pamiętajmy o tym, że mają one pewne wady – nie da się ich wygodnie zwinąć, przez co najczęściej nie są zbyt długie. To z kolei w znacznym stopniu ogranicza swobodę zwierzaków podczas bardziej energicznych przechadzek.

Inną wadą tradycyjnej smyczy paskowej jest to, że szybko nasiąka ona wodą. Może to być uciążliwe podczas spacerowania w deszczu lub w sytuacji, gdy na ziemi znajduje się sporo kałuż. Takie najprostsze modele często nie mają też wygodnego uchwytu.

To właśnie dlatego dobrą alternatywą dla nich mogą się okazać automatyczne smycze dla psa flexi, które zapewniają zwierzakowi większą swobodę i umożliwiają rozwijanie i blokowanie smyczy za pomocą jednego przycisku. Automatyczna smycz dla psa flexi, jaka kupisz między innymi w sklepie internetowym https://tiptop24.pl, jest również wyposażona w niezawodny system zwijania, który zapobiega zwisaniu smyczy na ziemię. Takie smycze są dostępne w wielu wariantach, między innymi o długości 8 lub 10 metrów.

TipTop24.pl – sklep zoologiczny dla miłośników psów

W internetowych sklepach zoologicznych, takich jak tiptop24.pl, można znaleźć najróżniejsze automatyczne smycze dla psa w różnych wariantach długościowych. Dzięki temu każdy miłośników psów bez problemu znajdzie coś dla swojego pupila. Jeśli zainteresowały Cię automatyczne smycze dla psów flexi, zapoznaj się z ofertą zoologicznego sklepu internetowego TipTop24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *