O czym pamiętać wybierając się na spacer z psem?

Mogłoby się wydawać, że spacer z psem to nic trudnego – wystarczy wziąć smycz i wybrać się na przechadzkę. Warto jednak zabrać ze sobą akcesoria, które zapewnią zwierzakowi bezpieczeństwo i przydadzą się podczas wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Co koniecznie powinniśmy zabrać na spacer z psem?

Nakaz wyprowadzania psów na smyczy w takich miejscach jak np. parki czy inne tereny zielone obowiązuje w większości polskich miast. Warto przy tym pamiętać, że smycz zapewnia zwierzakowi większe bezpieczeństwo podczas spacerów. Pozwala właścicielowi kontrolować czworonoga w trakcie spotkań z innymi zwierzętami, ale też uniemożliwia mu wtargnięcie na ruchliwą jezdnię. Ponadto w często uczęszczanych przez osoby z psami parkach lub innych miejscach z całą pewnością nie zgubimy psiaka na smyczy. Nie oznacza to jednak, że pupil nie będzie miał możliwości powęszyć czy eksplorować interesujące go miejsca. Można zaopatrzyć się w dłuższą smycz lub wybierać na swobodne wybieganie się czworonoga miejsca z dala od ulicy i rzadko uczęszczane.

Spacer jest dla psa nie tylko okazją do węszenia, poznania innych zwierząt czy zużytkowania nadmiaru energii, ale też do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Jednym z podstawowych elementów ekwipunku zabieranego na spacery z pupilem powinny więc być również worki na psie kupy.

Ochrona przed pasożytami

Podczas spacerów należy zapewnić zwierzakom bezpieczeństwo również jeśli chodzi o ochronę przeciw pasożytom. W sklepach zoologicznych można znaleźć różnego rodzaju preparaty zapobiegające inwazji pcheł czy ugryzieniom kleszczy, np. w postaci tabletek czy aerozolu. Do najwygodniejszych rozwiązań należy jednak obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna chroniąca psiaka przed pasożytami nawet przez kilka miesięcy. Należy przy tym pamiętać, że obecnie ugryzienia kleszczy zdarzają się przez cały rok, a nie jedynie wiosną i latem.

Akcesoria do zabawy

Spacer to świetny pretekst do zabawy z psem na świeżym powietrzu, dlatego wybierając się na przechadzkę warto zabrać ze sobą akcesoria pozwalające aktywnie spędzić wspólny czas. Mogą to być zabawki do aportowania, jak np. piłki lub frisbee, a także specjalne liny do przeciągania się.

Na świeżym powietrzu można też ćwiczyć komendy bądź uczyć psa sztuczek. Oprócz zabawek do aportowania przydadzą się więc przysmaki treningowe, które dodatkowo zmotywują zwierzaka do wykonywania poleceń właściciela i sprawią, że konkretne zachowania będą mu kojarzyły się pozytywnie. Zarówno zabawki, jak i smakołyki dla psów znaleźć można w sklepie zoologicznym Zoopers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *