odkłaczanie kota

Na czym polega odkłaczanie kota?

Koty to prawdziwe czyścioszki. Uwielbiają dbać o siebie i poświęcają dużo czasu na pielęgnację swojej sierści. Szorstki język kota ma doskonałą przyczepność, dlatego przywiera do niego sporo futerka, które ląduje potem w układzie pokarmowym kota. W tym artykule opowiemy o tym na czym polega odkłaczanie kota i jak pomóc swojemu pupilowi.

Dlaczego powinniśmy odkłaczać kota?

Nagromadzenie się sierści w układzie pokarmowym kota może być dla niego bardzo niebezpieczne, dlatego raz na jakiś czas powinniśmy pomóc kotu pozbyć się futerka. Zbyt duże zakłaczenie może doprowadzić do zatkania się układu pokarmowego, co zaburzy jego pracę i spowoduje niedrożność jelit.

Do głównych objawów zakłaczenia należą: brak apetytu, zaparcia, pogorszenie nastroju, wymioty lub odruchy wymiotne, spadek wagi. Warto więc wspomagać kota w samoistnym usuwaniu kłaczków wykorzystując szereg dostępnych domowych spososbów lub gotowe rozwiązania znajdujące się na rynku zoologicznym.

Jak odkłaczyć kota?

Bardzo skutecznym sposobem na oczyszczenie układu pokarmowego jest trawa. Zwierzęta – tak psy jak i koty bardzo często zupełnie naturalnie sięgają po ten środek, aby sobie pomóc w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Jeżeli w domu masz niewychodzącego kota, wówczas skorzystaj ze specjalnej trawki, którą wysiejesz kotu w pojemniku i będzie mógł ją sobie skubać siedząc w domu, na parapecie.

Innym skutecznym sposobem jest specjalna karma dla kota o właściwościach odkłaczających, a także przysmaki odkłaczające, dzięki którym twój kot będzie mógł pozbyć się zanieczyszczeń ze swojego układu pokarmowego. Możemy skorzystać także ze specjalnych past odkłaczających bazujących na słodzie i olejach roślinnych, a więc składnikach bezpiecznych dla czworonoga. Wszystkie wspomagacze niezbędne do odkłaczenia kota znajdziesz w Sklepie TuZwierzaki.pl

Kiedy stan naszego kota nie poprawia się i nie jest w stanie pozbyć się zanieczyszczeń samodzielnie, koniecznie udaj się do weterynarza, który przeprowadzi badanie USG i RTG i przepisze odpowiednie środki medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *