Jak przygotować legowisko dla psa za darmo?

Normalnym jest, że chcemy zapewnić naszym pupilom to co najlepsze. Każdy pies powinien mieć miejsce, gdzie będzie mógł spokojnie wypocząć po całym dniu spacerów i zabawy. Legowiska mogą nas jednak sporo kosztować. Jednak w domowym zaciszu, możemy zrobić je sami, z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Jak przygotować legowisko dla psa za darmo?.

Jak przygotować legowisko dla psa za darmo?

Okazuje się, że przygotowanie legowiska dla psa, nie musi nas wcale dużo kosztować. We własnym domu czy mieszkaniu mamy bowiem wszystkie niezbędne elementy do tego, by je przygotować. Wystarczy trochę chęci i kreatywności, a nasz pupil będzie mógł wypoczywać w ręcznie zrobionym legowisku. Zacznijmy od tego, co będzie nam potrzebne do jego wykonania:

  • dwa fragmenty materiału, ich wielkość powinna być mniej więcej dopasowana do rozmiaru legowiska, jakie chcemy wykonać. Może być to koc, mikrofibra, a także inna dostępna tkanina.
  • poduszki- zapewnią pupilowi wygodę, ich ilość również jest zależna od rozmiaru legowiska, które będziemy wykonywać
  • ostre nożyczki
  • zszywacz

Wszystkie te elementy, już posiadamy w domu, wystarczy się rozejrzeć. Dzięki temu legowisko nie będzie nas kosztować nic, prócz chwili czasu poświęconego na jego wykonanie.

Legowisko dla psa za darmo- instrukcja wykonania

Na samym początku docinamy odpowiednio fragmenty materiału. Wymiar musi odpowiadać planowanym rozmiarom posłania dla psa plus około 15 centymetrów więcej z każdej strony. Następnie przygotowujemy poduszki, również w odpowiedniej ilości. Łączymy je ze sobą na brzegach, za pomocą zszywacza. Kolejnym krokiem jest rozłożenie warstw materiału- jedna na drugiej- na płaskiej powierzchni. Pamiętajmy, że oba kawałki muszą być wyprostowane i delikatnie naciągnięte. Nożyczkami robimy nacięcia na brzegach materiału, na głębokość około 10 centymetrów, ważne by zachować 3 centymetrowe odstępy. Następnie pomiędzy nimi układamy zszyte wcześniej poduszki. Ostatnim krokiem jest związanie ze sobą naciętych wcześniej pasków materiałów. Efekt końcowy będzie przypominał frędzelki. Darmowe legowisko dla psa jest gotowe, a nasz pupil nam podziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *