Imiona dla psa – Lista imion dla suczki i samca

Kiedy rodzina się powiększa o czteronożnego przyjaciela, jedną z najważniejszych kwestii jest wybór imienia. Istnieje wiele ładnych, ale popularnych imion dla psów, wówczas pojawia się obawa, że nasz pupil, będzie jednym z wielu Burków, czy też Maksów na osiedlu. Dlatego, warto postarać się o nieco bardziej oryginalne imię. Czasami pomysł może podsunąć, jakaś cecha wyglądu psiaka – kolor maści, łatka na grzbiecie, czy opadające uszko. Wówczas powstają takie imiona dla pasów, jak Bursztyn, Ciapek, czy Uszatek. Może też być to cecha charakteru np. Śpioch, czy Śmieszka. Pomocne mogą się okazać również dostępne listy imion dla suczek i samców. Dobrze jest uwzględnić, to by imię dla psa, było proste w wymowie i odpowiednio dźwięczne, z pewnością nie powinno przypominać, żadnej z wydawanych pupilowi komend. 

Imiona dla psa – lista imion dla suczki i samca!

Jeśli chodzi o proste, ładne, a jednocześnie w miarę niepowtarzalne imię dla psa – chłopca, to można zasugerować się listą oryginalnych imion dla samca: 

– Joker,
– Atos,
– Korek,
– Cezar,
– Gustaw,
– Bosman,
– Drago,
– Denver,
– Leo,
– Martin.

W przypadku zaś imienia dla psa – dziewczynki, warto sprawdzić listę najładniejszych imion dla suczek, czyli: 

– Carmen,
– Heidi
– Flora,
– Inka,
– Holy,
– Kodi,
– Lara,
– Rosa,
– Sandy,
– Zoja.

Wielu właścicieli psów rasowych stara się, by imię jego psa pasowało do cech danej rasy. Stąd popularnym imieniem np. dla suczki rasy chihuahua jest Kruszynka, zaś dla samców rasy amstaff – Piorun. Można pokusić się również o wybór imienia dla psa, takiego, jak nosił psi bohater popularnego filmu lub bajki. Takie imiona zawsze będą pozytywnie kojarzone, a należą do nich: Lassie – imię dzielnej suczki rasy owczarka szkockiego z filmu „Lassie wróć”. Poza tym Beethoven – tytułowy bohater był przyjacielskim i nieco kłopotliwy bernardynem, czy też Haicho, czyli oddany pies rasy akita inu, którego niezwykłą historię opowiada film „Mój przyjaciel Hachiko” oraz Marley – niesforny labrador z filmu „Marley i ja” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *